Εκδρομή στα Χιόνια

Με μεγάλη αδημονία περίμεναν τα παιδιά της Δ? τάξης και της ΣΤ' τάξης του σχολείου μας να πραγματοποιηθεί η εκπαιδευτική επίσκεψη στο χιονοδρομικό κέντρο στο Σέλι Ημαθίας.

Επιτέλους χιόνισε!!!!!

Έτσι στις 29/1/2015 έγινε η εξόρμηση μας για την Δ' τάξη και στις 13/2/2015 για την ΣΤ' τάξη.

Είναι αλήθεια πως ήταν υπέροχο να βλέπεις χαμόγελα ευτυχίας ζωγραφισμένα στα κατακόκκινα πρόσωπά τους μέσα σε ένα τόσο όμορφο χιονισμένο περιβάλλον.

Εκμάθηση σκι, Χιονοπόλεμος, βουτιές στα χιόνια, φωνές χαρούμενες, πειράγματα από τα παιδιά, τα οποία ομολογουμένως ήταν άψογα στη συμπεριφορά τους. Κάτι που μας δίνει κίνητρο να το επαναλάβουμε αλλά και να πραγματοποιήσουμε κι άλλες τέτοιου είδους εξορμήσεις.

Παιδιά σας ευχαριστούμε που μας κάνατε να νιώσουμε έντονα τόσο όμορφα συναισθήματα.

Οι εκπαιδευτικοί

Ασκερίδου Βούλα