Μάθημα Διατροφής

Την Παρασκευή 6-6-2014 ήρθε στην τάξη μας η κ. Νάντια Αποστολίδου Διατροφολόγος ? Κλινική Διαιτολόγος, διδακτικό προσωπικό  στο τμήμα Διατροφής των Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης.

Την καλέσαμε αφού τελειώσαμε το πρόγραμμα διατροφής στην Ευέλικτη Ζώνη.  Ήταν ένα ενδιαφέρων μάθημα με παρουσίαση των ομάδων διατροφής, παιχνίδια ομαδικά στον υπολογιστή, εργασίες και παιχνίδια ομαδικά μέσα στην τάξη μας.

Η κ. Αποστολίδου ενθουσιάστηκε κι αυτή από αυτά που μάθαμε κι εμείς για να την ευχαριστήσουμε ζητήσαμε από την δασκάλα μας κ. Καρρά να της αφιερώσουμε το θεατρικό μας που θα παίξουμε τη Παρασκευή 13-6-2014 με τίτλο «Διαγωνισμός ταλέντων στην Υγειούπολη»

2ο Δημοτικό Σχολείο Πανοράματος

Τα παιδιά του Β3