ΠΑΖΑΡΙ ΒΙΒΛΙΩΝ

Χθες  στις 14 Δεκεμβρίου το 2ο δημοτικό σχολειό Πανοράματος  πραγματοποίησε το χριστουγεννιάτικο παζάρι στο οποίο πήρε μέρος η βιβλιοθήκη  του σχολείου μας.

Η δραστηριότητα που της ανατέθηκε ήταν να μαζευτούν  χρήματα για να δοθούν στο «χαμόγελο του παιδιού» που είναι έτοιμο να κλείσει . Στον πάγκο με τα βιβλία τα οποία έφεραν τα παιδιά ήταν υπεύθυνοι η Δέσποινα Φανού , ο Γιάννης Φροσύνης  και ο Ιωάννης Χριστοφόρης.

Οι γονείς και οι μαθητές ανταποκρίθηκαν στην πρόσκληση μας και έτσι πουλήθηκαν όλα τα βιβλία.

Ευχαριστούμε πολύ τον δήμαρχο  Ιγνάτιο Καιτεζίδη που έδωσε το παρόν στο σχολειό μας.